Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

NOWY WÓJT W GMINIE FAJSŁAWICE ?

Utworzony przez Tadeusz, 6 października 2014 r. o 13:57
Wyczytałem na forum , że jest w waszej gminie zainteresowanie szkoleniami szybowcowymi i postanowiłem zasięgnąć języka w tej sprawie. Podam Wam mglistą wiedzę na ten temat ale nie wygląda to zabawowo bo to jest poważniejszy temat. Takie szkolenia odbywają się w aeroklubach na terenie całej Polski i praktycznie już należałoby podjąć starania bo terminy szkoleń są podobne.Kursy zimowe kończą się w marcu a wiosenne rozpoczynają pod koniec maja.Generalnie szkolenia takie składają się z dwóch etapów:szkolenie teoretyczne i szkolenie praktyczne. Zajęcia teoretyczne obejmują łącznie około 60 godzin szkolenia na sali wykładowej,w hangarze i w warsztacie szybowcowym.Taki kurs kończy się egzaminem po zaliczeniu którego uczestnik otrzymuje ceryfikat , który uprawnia do szkolenia praktycznego. Szkolenie praktyczne trwa około 3 tygodni. Wymagania:Wiek minimalny 14 lat. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę notarialną opiekunów prawnych. Pierwszy lot po ukończeniu 16 roku życia. Potrzebny pozytywny wynik badań lotniczo-lekarskich.Najbliżej takie badanie można zrobić np. w LUXMED w Warszawie.Generalnie informacje o terminach szkoleń i formularze do wypełnienia są zamieszczone na stronach internetowych poszczególnych aeroklubów. Według informacji z Aeroklubu lubelskiego w Radawcu jest aktualnie ogłoszony nabór na szkolenie teoretyczne które według planu  ma  się rozpocząć  21 lutego 2015 roku , a Aeroklub Orląd w Dęblinie rozpocznie kurs teoretyczny 17 stycznia 2015 roku. Odnośnie kosztów to nie jest to tania zabawa i odsyłam do stron internetowych gdzie można wszystko wyczytać szczegółowo ale koszty samych lotów są spore. Podam jedynie , że kurs teoretyczny kosztuje 950 złotych a na początek należy wpłacić zaliczkę 300 złotych i podjąć  rozmowy.Nie wiem czy Rada Gminy przewiduje jakieś dofinansowanie i na jakich zasadach ale jeśli ten temat jest ważny i poważny to należałoby już rozmawiać z Panem Wójtem i nie czekać nawet do wyborów.Być może będzie stworzona grupa osób tylko z waszej Gminy , a może Wójt  jest już po negocjacjach z innym Aeroklubem odnośnie terminu i kosztów ale czas nagli i jeżeli jesteście zainteresowani rokiem 2015 to trzeba już działać bo inaczej rok wam ucieknie.
Lecimy tam gdzie jeszcze nikt niczego nie dotykał znajdziemy rzeczy dziwne tak o jakich świat nie słyszał nie było nas ze sto lat a dla nas to była chwila ruszamy by dogonić czas nic nas tu nie trzyma.   To my piloci nocy z brylantów mamy oczy wyglądamy jak dzikie koty to my pożeracze gwiazd wciąż na więcej mamy ochotę. ------------------------------------------------------------------------------ Oderwani od spraw Oderwani od ziemi- Kołyszemy się tak... Zaraz pewnie się zmieni...   Szybowiec unosi nas , Bujamy w chmurach razem... Przelotny flirt,drobny traus - Emocje , przygoda ...   Zawieszeni ot tak Gdzieś wysoko nad ziemią, Zaraz lądować czas - Chcę to zrobić , ale nie wiem ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma drugiego takiego i już nie będzie. Dobrze o tym wiem bo szukałam wszędzie. Jesteś dla nas tlenem życia , powietrzem. Teraz tylko Ciebie chcemy najwięcej.         Bo tylko ON jest naszą nadzieją.      Bo tylko ON jest nią.     Bo tylko ON zostanie tu z nami.    Bo tylko ON tylko ON.
:) On pierwszy pokazał nam księżyc,       i pierwszy śnieg na świerkach,      i pierwszy deszcz.      On pokazał nam nogę zdechłej żaby,      która dotykana igłą gwałtownie się kurczy.     On pierwszy zgodził kłótnie , często nawet krwawe,     miedzy dwiema karczmami: obie wziął w dzierżawę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanów się i podejmij decyzję. Czy wybierając na Wójta Tadeusza Chruściela Gmina otrzyma pieniądze ka kolektory słoneczne . Nasz sąsiad Gmina Piaski w ostatniej kadencji otrzymała dotację unijną w kwocie 67 mln. złotych. Otóż jest mało prawdopodobne aby coś się miało zmienić w tym temacie. Temat kolektorów słonecznych jest dla obecnego Wójta sprawdzoną kiełbasą wyborczą realizowaną raz na 4 lata. Kiedy idzie do wyborów to ten Pan obiecuje a nawet zbiera podania od mieszkańców a po wyborach nic z tym nie robi .Cztery lata temu tak było pozbierał od chętnych podania a później nikt z Gminy nie przygotował projektu na dotacje . Żeby coś drgnęło w tej sprawie musi nastąpić zmiana na stanowisku Wójta a Nowy Wójt nie jest uwikłany żadnymi powiązaniami z kadrą urzędniczą i ponadto wykaże się większą aktywnością w tej sprawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanów się i podejmij decyzję. Czy wybierając na Wójta Tadeusza Chruściela Gmina otrzyma pieniądze ka kolektory słoneczne . Nasz sąsiad Gmina Piaski w ostatniej kadencji otrzymała dotację unijną w kwocie 67 mln. złotych. Otóż jest mało prawdopodobne aby coś się miało zmienić w tym temacie. Temat kolektorów słonecznych jest dla obecnego Wójta sprawdzoną kiełbasą wyborczą realizowaną raz na 4 lata. Kiedy idzie do wyborów to ten Pan obiecuje a nawet zbiera podania od mieszkańców a po wyborach nic z tym nie robi .Cztery lata temu tak było pozbierał od chętnych podania a później nikt z Gminy nie przygotował projektu na dotacje . Żeby coś drgnęło w tej sprawie musi nastąpić zmiana na stanowisku Wójta a Nowy Wójt nie jest uwikłany żadnymi powiązaniami z kadrą urzędniczą i ponadto wykaże się większą aktywnością w tej sprawie.
ale zrozum Przyjacielu, że nawet nowy wójt nic nie zrobi i nie dostanie nawet 1 Euro, jeśli nie będzie miał wkładu własnego. nikt nie daje pieniędzy unijnych zadłużonemu bankrutowi. więc albo Twój wspaniały kandydat ma pomysł na wychodzenie z zadłużenia, albo będzie jechał na ściemie i szukał frajerów, którzy dadzą się nabrać na hasło "pieniądze unijne". Piaski dostały 67 mln - doczytaj i napisz, ile do tego dołożyły własnych pieniędzy i ile miały swojego budżetu zablokowanego, żeby te pieniądze wydawać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale zrozum Przyjacielu, że nawet nowy wójt nic nie zrobi i nie dostanie nawet 1 Euro, jeśli nie będzie miał wkładu własnego. nikt nie daje pieniędzy unijnych zadłużonemu bankrutowi. więc albo Twój wspaniały kandydat ma pomysł na wychodzenie z zadłużenia, albo będzie jechał na ściemie i szukał frajerów, którzy dadzą się nabrać na hasło "pieniądze unijne". Piaski dostały 67 mln - doczytaj i napisz, ile do tego dołożyły własnych pieniędzy i ile miały swojego budżetu zablokowanego, żeby te pieniądze wydawać.
Zważ przyjacielu, że nasz wspaniałomyślny wójt wziął w tym roku 800 tys. kredytu, z czego 630 tys. poszło na przebudowę drogi powiatowe Gardzienice - Suchodoły!! Nie dróg gminnych, nie kolektorów słonecznych, nie kanalizacji. On wziął tą kasę i dał 30 razy bogatszemu powiatowi. Dlaczego? Bo potrzebna mu była szybko kiełbasa wyborcza. Drugorzędną sprawą jest to jak nasze interesy w powiecie reprezentuje nasz radny powiatowy Janusz Pędzisz, który nawet zasiada w zarządzie powiatu. Przez kilka kadencji które tam siedzi nie był w stanie zadbać o pieniądze na tą drogę. I nasza biedna gmina musiała dopłacać do tego interesu. Dobrze chociaż że skorzystali na tym mieszkańcy Kosnowca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To by była Gmina alkoholików.
Hulał po mieście listopad, dmuchał w ulice jak flet, w drzwiach otwartych mnie dopadł, razem do baru wszedł.   Czym to ja się spodziewał pić z takimi jak wy? Pierwszy będzie mi śpiewał, drugi będzie mi wył.   Cyk! kompania! Na zdrowie! Pijmy głębokim szkłem Ja wam dzisiaj o sobie opowiem w barze  " Pod zdechłym psem"...   I poniosło,poniosło,poniosło na całego, na umór na ostro, Wokół chleją, całują się, wrzeszczą, nieprzytomnie, głupawo, złowieszczo.   Szumi alkohol i wieczność... Mruczą;" Zalał się gość".. a ja na podłogę padam Ja już mam dość ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak   -Tadek Chruści
to nie karnawał ale tańczyć chcę i będę tańczył z nią po dzień to nie zabawa ale bawię się bezsenne noce senne dnie to nie kochanka ale sypiam z nią choć śmieją  ze mnie się i drwią taka zmęczona i pijana wciąż dlaczego nie Nie pytaj mnie co widzę w niej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zważ przyjacielu, że nasz wspaniałomyślny wójt wziął w tym roku 800 tys. kredytu, z czego 630 tys. poszło na przebudowę drogi powiatowe Gardzienice - Suchodoły!! Nie dróg gminnych, nie kolektorów słonecznych, nie kanalizacji. On wziął tą kasę i dał 30 razy bogatszemu powiatowi. Dlaczego? Bo potrzebna mu była szybko kiełbasa wyborcza. Drugorzędną sprawą jest to jak nasze interesy w powiecie reprezentuje nasz radny powiatowy Janusz Pędzisz, który nawet zasiada w zarządzie powiatu. Przez kilka kadencji które tam siedzi nie był w stanie zadbać o pieniądze na tą drogę. I nasza biedna gmina musiała dopłacać do tego interesu. Dobrze chociaż że skorzystali na tym mieszkańcy Kosnowca.
Powiat od wielu lat realizuje budowę dróg w stosunku 50/50 (powiat/gmina). Takich dróg jak na Kosnowiec w powiecie są setki i gdyby nie Pan Pędzisz mieszkańcy Kosnowca o takiej drodze mogliby zapomniec na długie lata. Droga była w opłakanym stanie dlatego zostala wyremontowana. Stwierdzenie, że powiat jest taki bogaty można wsadzić między bajki - wydatki powiatu do wydatków gminy są nieporównywalne. Krytykować potrafi każdy, faktycznie coś zrobić już tylko jednostki. Pozdrawiam myślących.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hey wszyscy ludzie , tak Panowie o Panie Niech świat się dowie , że żyjemy w bałaganie.   W bani porządek nie poukładany Po między puszkami myśli kłębią się stertami Potykamy się słowami i gadamy głupoty Bałagan dla nas, on jest jak narkotyk! To środek zloty na wenę i kłopoty , na dobre loty. Nie przeszkadza wam to? Nam nie , no co ty ! Działa jak zbawienny dotyk.Koty za płoty Motyl i Trotyl ! Wszystko tu jest tak, Wszystko się mieści Pokręcone,pomotane, z treścią i bez treści, nocne wieści , nieporządek nas pieści. Wierz nas to kręci , nęci jak orzeszki, Bo nam porządek kojarzy się z Policją, państwem totalitarnym i prohibicją ! Dlatego dzisiaj , tak ,jest naszą misją - - zrobić rozwałkę , rozwalić to wszystko. Nadszedł czas miotło nieś.Jeden śmieć, drugi śmieć.Kto to posprząta ? My , chyba nie ! Nie ma szans ! Więcej bałaganu to więcej szans na doby szajs , na dobrą zabawę  ina wszystko.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a
Ostatnio edytowany 21 listopada 2014 r. o 16:44
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiat od wielu lat realizuje budowę dróg w stosunku 50/50 (powiat/gmina). Takich dróg jak na Kosnowiec w powiecie są setki i gdyby nie Pan Pędzisz mieszkańcy Kosnowca o takiej drodze mogliby zapomniec na długie lata. Droga była w opłakanym stanie dlatego zostala wyremontowana. Stwierdzenie, że powiat jest taki bogaty można wsadzić między bajki - wydatki powiatu do wydatków gminy są nieporównywalne. Krytykować potrafi każdy, faktycznie coś zrobić już tylko jednostki. Pozdrawiam myślących.
 
Powiat od wielu lat realizuje budowę dróg w stosunku 50/50 (powiat/gmina). Takich dróg jak na Kosnowiec w powiecie są setki i gdyby nie Pan Pędzisz mieszkańcy Kosnowca o takiej drodze mogliby zapomniec na długie lata. Droga była w opłakanym stanie dlatego zostala wyremontowana. Stwierdzenie, że powiat jest taki bogaty można wsadzić między bajki - wydatki powiatu do wydatków gminy są nieporównywalne. Krytykować potrafi każdy, faktycznie coś zrobić już tylko jednostki. Pozdrawiam myślących.
mało tego, w naszej gminie jest ta umowa 50 na 50, a np w gminie piaski 60 procent daje gmina, a powiat tylko 40. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to niezła afera. To zwykły szantaż powiatów. Wykorzystywanie mniejszych słabszych gmin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to niezła afera. To zwykły szantaż powiatów. Wykorzystywanie mniejszych słabszych gmin.
 
No to niezła afera. To zwykły szantaż powiatów. Wykorzystywanie mniejszych słabszych gmin.
Taaa... widać, ze to pisze ktoś zupelnie bez pojęcia :)To gminy w stosunku do powiatów są bogate! i juz nie wspomnę tu o pensjach urzędników... gmina ma nieporównywalnie mniejsze wydatki niz powiat. Wystarczy, ze pod powiat podlega zadłużony szpital, wiele szkól, do których trzeba dokładać sporo kasy, bo inaczej trzebaby je zamknąć lub połączyć... ale przeciez z tym jest zawsze wielka afera...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanów się i podejmij decyzję .Czy wybierając na Wójta kandydata Tadeusza Chruściela Gmina poprawi swoja lokatę w rankingu rozwoju gmin / obecnie gmina Fajsławice jest na 1694 miejscu i jest to daleko za naszymi sąsiadami /. Otóż po wyborze tego Pana nasza gmina spadnie jeszcze niżej ponieważ czeka nas dalsza stagnacja a przyczyną jest to , że w Urzędzie nikt nie potrafi pozyskiwać środków na fundusze unijne i krajowe. Tylko nowy Wójt nie uwikłany w układy z dotychczasowymi urzędnikami dokona w tym celu rekonstrukcji kadrowej albo zatrudni nową osobę do przygotowywania projektów.Tylko z nowym Wójtem możliwa będzie też współpraca z sąsiednią gminą w tej sprawie ponieważ ten Wójt jest za udany i nie ma takiej opcji aby poprosił, zapytał czy poradził się kogoś innego / on jest najmądrzejszy - tak myśli o sobie/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanów się i podejmij decyzję .Czy wybierając na Wójta kandydata Tadeusza Chruściela Gmina poprawi swoja lokatę w rankingu rozwoju gmin / obecnie gmina Fajsławice jest na 1694 miejscu i jest to daleko za naszymi sąsiadami /. Otóż po wyborze tego Pana nasza gmina spadnie jeszcze niżej ponieważ czeka nas dalsza stagnacja a przyczyną jest to , że w Urzędzie nikt nie potrafi pozyskiwać środków na fundusze unijne i krajowe. Tylko nowy Wójt nie uwikłany w układy z dotychczasowymi urzędnikami dokona w tym celu rekonstrukcji kadrowej albo zatrudni nową osobę do przygotowywania projektów.Tylko z nowym Wójtem możliwa będzie też współpraca z sąsiednią gminą w tej sprawie ponieważ ten Wójt jest za udany i nie ma takiej opcji aby poprosił, zapytał czy poradził się kogoś innego / on jest najmądrzejszy - tak myśli o sobie/
a co to w ogóle za jakiś śmieszny ranking?? ranking kazde pisemko czy strona internetowa może sobie przeprowadzić. wystarczy gołym okiem porównać gminę fajsławice z rybczewicami... i nie trzeba mi do tego rankingu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiat od wielu lat realizuje budowę dróg w stosunku 50/50 (powiat/gmina). Takich dróg jak na Kosnowiec w powiecie są setki i gdyby nie Pan Pędzisz mieszkańcy Kosnowca o takiej drodze mogliby zapomniec na długie lata. Droga była w opłakanym stanie dlatego zostala wyremontowana. Stwierdzenie, że powiat jest taki bogaty można wsadzić między bajki - wydatki powiatu do wydatków gminy są nieporównywalne. Krytykować potrafi każdy, faktycznie coś zrobić już tylko jednostki. Pozdrawiam myślących.
Twoją wypowiedź można by skwitować tak: "Kochani mieszkańcy Fajsławic, zapomnijcie o kolektorach słonecznych, kanalizacji czy nawet zajęciach tanecznych dla dzieci. Wójt oddał te pieniądze Powiatowi, który boi się zracjonalizować działanie szpitala powiatowego i w ten sposób robi straszne długi. Dlatego wyciąga wsze pieniądze, które powinny iść na inne cele i swoje dziury budżetowe łata waszymi pieniędzmi. Ale powinniście się cieszyć bo cały powiat będzie wam wdzięczny za to, że uratowaliście szpital."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Twoją wypowiedź można by skwitować tak: "Kochani mieszkańcy Fajsławic, zapomnijcie o kolektorach słonecznych, kanalizacji czy nawet zajęciach tanecznych dla dzieci. Wójt oddał te pieniądze Powiatowi, który boi się zracjonalizować działanie szpitala powiatowego i w ten sposób robi straszne długi. Dlatego wyciąga wsze pieniądze, które powinny iść na inne cele i swoje dziury budżetowe łata waszymi pieniędzmi. Ale powinniście się cieszyć bo cały powiat będzie wam wdzięczny za to, że uratowaliście szpital."
Każdy skwituje według własnego uznania. Jeżeli nie rozumiesz przesłania to już wyjaśniam. Z punktu strategicznego Powiatu budowa drogi na Kosnowiec to sprawa małej wagi, zamiast remontu we własnym zakresie jednego odcinka - Powiat we współpracy z inną Gminą wybuduje dwa odcinki. Status drogi nie ma dla mieszkańców znaczenia bo to oni w głównej mierze z niej korzystają. Jak masz wątpliwości to popytaj ludzi z Kosnowca co jest dla nich ważniejsze: kolektory, kanalizacja, zajęcia taneczne czy nowa droga. Pozdrawiam myślących.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ty chyba udajesz że czegoś nie rozumiesz. Obydwa samorządy mają swoje obowiązki. Dlaczego mieszkańcy właśnie naszej gminy mają ponosić konsekwencje złego zarządzania funduszami powiatu. Starosta doskonale wie że ludzie przyjdą z pretensjami do wójta za nierówną drogę. I wymusza na gminie kasę. Dlatego na początku nazwałem to szantażem. Nie rozumiem dlaczego jako mieszkaniec naszej gminy stajesz po stronie powiatu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak   -Tadek Chruściel !
Już więcej nie da się ich okłamać Ich nie obchodzą Twoje prawa Oni chcą byś im spokój dał.   Nie licz, że będą za Ciebie umierać Wolą palić skręty ,jeździć na rowerach Nie dadzą Ci duszy , nie licz już za wiele Wolą swe dziewczyny wkręcać na numerek Ich już nie obchodzi co masz do powiedzenia Chcą malować mury,modnie się ubierać Nie ważne jak piękne będą twoje słowa Oni już na Ciebie nie będą głosować Plują na Twój program z reklamami kłamstwa Jesteś nie potrzebny wiedzą, to od dawna Wolą swą muzykę , jaka by nie była Wolą Ci nie ufać niż się dać wydymać Wolą żyć w swym getcie niż wierzyć w Twe słowa Oni już na Ciebie , nie będą głosować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ty chyba udajesz że czegoś nie rozumiesz. Obydwa samorządy mają swoje obowiązki. Dlaczego mieszkańcy właśnie naszej gminy mają ponosić konsekwencje złego zarządzania funduszami powiatu. Starosta doskonale wie że ludzie przyjdą z pretensjami do wójta za nierówną drogę. I wymusza na gminie kasę. Dlatego na początku nazwałem to szantażem. Nie rozumiem dlaczego jako mieszkaniec naszej gminy stajesz po stronie powiatu?
Ja jako mieszkaniec gminy Fajsławice powiatu krasnostawskiego stoję po stronie mieszkańców dla których została wyremontowana droga. Samorządy przy realizacji przedsięwzięcia nie od dziś współpracują ze sobą w imię obopólnej korzyści. Jeżeli dla Ciebie jest to szantaż to masz takie prawo do oceny. Ja uważam, że z punktu widzenia Powiatu i Gminy to właśnie Gmina więcej na tym zyskała. Idźmy dalej: dlaczego kandydat na Wójta Gminy Fajsławice Radosław Idzik w swoim programie mówi o wyremontowaniu drogi Fajsławice - Trawniki? Przecież to jest droga wojewódzka. Według Twojego toku rozumowania to dopiero jest marnotrawienie pieniędzy gminnych. Pozdrawiam myślących   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 13 z 17

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...